2022 Yılı ORKÖY Destekleri Devam Ediyor

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

2022 Yılı ORKÖY Destekleri Devam Ediyor

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, sorumluluk sahasında bulunan orman köylerinde ikamet etmekte olan halkın üretim gücünü artırmak için üretim-mekanizasyon kredi desteğimiz devam etmektedir.
Bu haber 2022-04-28 20:44:11 eklenmiş


Bu amaçla Erdemli İlçesi Kayacı Mahallesinde köylülerimize verilen 6 adet traktörün anahtar teslim töreni yapıldı. Törene Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik,  Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan, STK temsilcileri, muhtarlar, kurumumuz personeli ve vatandaşlar katıldı. 
 
Ormancılık ve Tarım faaliyetlerinin yoğun şekilde bulunduğu Kayacı Mahallesine 6 adet traktör desteğinin verilmesi her iki sektörü de olumlu etkileyecektir. 2022 yılında verilen ORKÖY ödeneklerinden İl genelinde 23 adet traktör kredisi verilecektir. 
 
Traktör kredisi alabilmek için son 1 yıldır orman köyünde ikamet etmek, memur-daimi işçi ve esnaf olmamak, devam eden ORKÖY kredisi olmamak, devam eden icrası olmamak ve Mesleki Yeterlilik Belgesi olmak gibi şartlara haiz olmak gerekmektedir. 4X4, kabinli ve 55 HP ve üzeri yeni traktörlere destek verilmektedir. 55-69HP güce sahip traktörlere 190.000 TL, 70HP ve üzeri güce sahip traktöre 240.000TL destek verilmekte olup bunun %20’si hibe geriye kalan kısım 7 yılda faizsiz geri ödemelidir.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat