65 Öğrenci, Büyükşehir’in Sinema Etkinliğinde Keyifli Bir Gün Geçirdi

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

65 Öğrenci, Büyükşehir’in Sinema Etkinliğinde Keyifli Bir Gün Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı mahallelerdeki çocukları sosyal hayatta daha aktif hale getirmek için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi ile Sayapark AVM iş birliğinde Çamlıyayla ilçesi Sebil Şehit Mustafa Oğuz Ortaokulu’ndan 65 öğrenci, ‘Ejderham ve Ben’ animasyon filmini izledi. Filmin heyecanını uzun süre üzerlerinden atamayan öğrenciler, keyifli bir gün geçirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesinde görevli Burcu Sert, “Karne gününden önce çocuklar için çok güzel bir etkinlik oldu bu. Gayet eğlenceli bir gün geçirdiler” dedi.
Bu haber 2022-06-12 16:39:57 eklenmiş


Sert: “Karne gününden önce çocuklar için çok güzel bir etkinlik oldu bu”
 
Gerçekleştirilen etkinlik hakkında konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesinde görevli Burcu Sert, şu bilgileri verdi:
 
 
 
“Sinemayla çoğu ilk kez buluşan 65 öğrencimizle sinema etkinliği düzenledik. Keyifli bir gün geçirdik. Çocuklar çok talep ettiler bu organizasyonu. Gayet güzel bir sinema günü geçirdik. Bu etkinliğimizin devamı olacak. Amacımız sosyal hayatı biraz daha pasif olan öğrencileri daha aktif bir şekilde sinemayla, etkinliklerle buluşturmak. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bu etkinliklerimizin devamını getireceğiz. Karne gününden önce çocuklar için çok güzel bir etkinlik oldu bu. Gayet eğlenceli bir gün geçirdiler.”
 
 
 
Arslan: “Mersinimizde sosyalleşmeyen çocuk kalmasın istiyoruz”
 
 
Mersin Sayapark Alışveriş Merkezi Genel Koordinatörü Aykut Arslan, “100 Bin Gülücük kampanyasına başladığımız günden bu yana çocuklarımıza dokunmaya devam ediyoruz. 65 çocuğumuzu sinemayla buluşturduk. Mersinimizde sosyalleşmeyen çocuk kalmasın istiyoruz. Herkese dokunmak istiyoruz. Bundan sonra da sosyal sorumluluk projelerimiz artarak devam edecek. Çocuklar çok keyifli bir gün geçiriyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Yaptığımız işin, o işi yaşarken yaşamış olduğumuz yorgunluğun giderilmesinde, çocukların yüzündeki o gülücüğü gördükten sonra her şey bitiyor. Zaten her şey onları mutlu etmek için” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat