MERSİN'DE KURBAN FİYATLARI TESPİT EDİLDİ

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

MERSİN'DE KURBAN FİYATLARI TESPİT EDİLDİ

Kurban fiyatları belirleme komisyon üyeleri ile Tarsus Ziraat odasında toplantı yapıldı. 2022 yılı kurban satış fiyatları yapılan komisyon toplantısında belirlendi.
Bu haber 2022-06-14 16:02:13 eklenmiş


Toplantı 14 Haziran 2022 Tarihinde  Tarsus Ziraat Odası Başkanlığında gerçekleşti. Toplantı sonrası 2022 yılı kurbanlıklar için  kilogram Fiat araştırma ve Belirlemesi oluşan Komisyon Kararı İle gerçekleşti.  Komisyon Yönetim Kurulu Başkanı Olarak Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Mutlu Ünal, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Danyal Avşar, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Nuri Demirbaş'dan oluştu.
 
Mersin ve tüm ilçeler için üretici ve tüketicileri düşünülerek tarafların mağdur edilmeden makul fiyatlarda karar alınmış olup,Kurbanlık Koyun ve Keçi için  Kğ. 68.₺, Büyükbaş hayvanlar içinde Kğ. 65.₺ olarak tespit edilmiştir.
 
Komisyon üyeleri tarafından 2022 yılı Kurbanlık fiyatları oy birliği ile belirlenmiştir.İlimiz üreticilere ve tüketicilere hayırlı olsun  denildi.
 
Üreticilerimize ve Kurban kesecek vatandaşlarımıza kurban bayramı şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz açıklamasında  bulunuldu.

ETİKETLER : #mersin 2022 kurbanlık fiyatları
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat