Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı 2. Birleşimi Yapıldı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı 2. Birleşimi Yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2022 yılı Haziran ayı 2. Birleşim Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Toplantısı’nda komisyonlara havale edilen 13, idareden gelen 6 olmak üzere toplam 19 madde görüşüldü. Meclis’te 310 milyon TL’lik kredi kullanma ve borçlanma konusu oy birliği ile kabul edildi. Başkan Seçer, “Çok teşekkür ediyoruz hem komisyonumuza hem Meclisimize” dedi.
Bu haber 2022-06-14 16:34:25 eklenmiş


“Mersin tarımsal üretimin, muazzam verimli toprakların, iklimin, suyun tetiklediği çok güzel ürünlerin olduğu bir kent”
 
 
Mersin’in tarımsal zenginliği hakkında konuşan Başkan Seçer, şunları söyledi:
 
 
 
“Öncelikle Sadık Altunok Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Silifke çileği var bugün masalarımızda. Meşhur Silifke çileği. Buradan da tanıtımını yapalım. Çok teşekkür ediyoruz. Üreticilerimize bereketli olsun. Güzel bir sezon olsun inşallah, keseleri dolu olsun. Mersinimiz cennet gibi bir yer. Çok farklı dinamikleri özellikleri olan bir kent. Özellikle tarımsal üretimin, muazzam verimli toprakların, iklimin, suyun tetiklediği çok güzel ürünlerin olduğu bir kent. Tarsus’un beyazından Anamur’un muzuna kadar; Mut’un kayısısına, eriğine kadar; az önce gördüğünüz güzel Silifke çileğine kadar; şeftalisine kadar; örtü altı, örtü üstü, açık tarla her türlü ziraatın ve dünyanın en kaliteli limonunun üretildiği bir coğrafya. Bu açıdan Mersin’de yaşayan vatandaşlarımızı çok şanslı addediyorum. İnşallah bereketimiz hep daim olsun. Kentimiz çalışsın, üretsin, refah düzeyi yüksek olsun. Zenginimiz, fakirimiz ayrımı ortadan kalksın. Herkesin kendine yetebilecek medeni bir yaşam standardını sağlayacak geliri olsun. Bütün gayretimiz; elbette dualarımız bu yönde ama diğer taraftan da bir siyasetçi olarak, bir yönetici olarak da bütün gayretimiz bu yönde. Bu nedenle de bugün Meclis toplantımızdan sonra yolculuğumuz Anamur olacak. Anamur’da hem sulama borusu desteğimizden kaynaklı sulama borusu dağıtımı gerçekleştireceğiz, hem alet-ekipman hem de fidan dağıtımını gerçekleştireceğiz. Yarın (Çarşamba) aynı etkinliği Mut’ta yapacağız. Mut’ta da şu anda kayısı sezonu devam ediyor. Mutlu hemşerilerimin de sezonunun bereketli geçmesini diliyorum. Yarın (Çarşamba) orada da hem sulama borusu hem alet-ekipman hem de diğer tarımsal desteklerimizle ilgili güzel bir toplantımız olacak. Buradan da tüm vatandaşlarımıza duyurmak istedim.”
 
“Tüm öğrencilerimize yürekten başarılar diliyorum”
 
 
Hafta sonunda yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dileyen Başkan Seçer, şu ifadeleri kullandı:
 
 
 
“Bu hafta sonunda yapılacak olan üniversite sınavına milyonlarca öğrencimiz iştirak edecek ve ter dökecek. Geleceğimizin mimarı olacak gençlerimize, ideallerinden vazgeçmeden bildikleri yolda yürümelerini, Atatürk’ün gösterdiği bilim ve fenin ışığında “önce insan” diyerek, yaşamalarını diliyorum. En büyük başarının sınavda kazanılan puanların değil, kişisel mutlulukları olduğu kadar insana ve ülkemizin daha çok yükselmesi için verdikleri emek olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Bu sınava özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle çocuklarının yanında olan velilerimizin ve öğretmenlerinin heyecanını paylaşıyor, başta Belediyemizin dershanelerinde sınava hazırlananlar olmak üzere tüm öğrencilerimize yürekten başarılar diliyorum.”
 
 
 
“Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıldönümünü kutluyorum”
 
 
Jandarma Teşkilatı’nın 183. kuruluş yıldönümünü de kutlayan Başkan Seçer, “Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, can ve mal güvenliğini büyük bir özveriyle sağlayan Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu da yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın huzuru için fedakarlık ve özveriyle dolu geçmişine dayanan, gücünü yasalardan, desteğini milletimizden alan Jandarma Teşkilatı, başarıları ile her daim hepimizin gurur, güven kaynağı ve güvencesi olmuştur. Kadro yapısında askerin bulunması, kolluk faaliyetlerindeki disiplinli çalışmaları ile Jandarma Teşkilatımız her zaman adını kahramanlıkla birlikte yazdırmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 183. kuruluş yıldönümünü kutluyor; hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize rahmet dilerken, gazilerimizi minnetle anıyor, görevi başındaki tüm jandarma mensuplarımıza sağlık, huzur ve başarılar diliyorum” dedi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat