Mersin Şehit Altuğ Verdi POMEM 27.Dönem Öğrencileri Mezun Oldu

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al

Mersin Sondakika

Mersin Şehit Altuğ Verdi POMEM 27.Dönem Öğrencileri Mezun Oldu

Mersin Şehit Altuğ Verdi Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 27. Dönem Mezuniyet Töreni Vali Ali Hamza Pehlivan'ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Bu haber 2022-06-22 15:15:25 eklenmiş


Mersin POMEM Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen törene, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Kahveci, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç, il protokol üyeleri, Emniyet mensupları ve mezun polis adaylarının aileleri katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak’ın tebrik ve kutlama mesajı okundu.
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın da canlı yayınla katıldığı törende konuşan Vali Pehlivan, öncelikle okulun adını aldığı Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi nezdinde bütün şehitlerimizi minnetle, vatanın birliği ve bütünlüğü için mücadele eden gazilerimizi de şükranla yad ederek, Polis okulundan mezun olan öğrencilerin bir gurur tablosu oluşturduğunu ifade etti.
 
Konuşmasının devamında Vali Pehlivan, “Bugün onları uzun bir yola uğurluyoruz, bu yol vatana hizmet yoludur. Bu yol vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlama yoludur. Bu yol toplumumuzun huzurunu ve esenliğini temin etme yoludur. Bu yol sahip olduğumuz huzur iklimini daim kılmak için mücadele yoludur. Bu yol bütün suç şebekelerine karşı mücadele yoludur. Bu yol devletimizin, ülkemizin gücüne göz diken, nifak sokmak isteyen terör örgütlerine karşı mücadele yoludur. Bu yol zor ve zorluklarla doludur amma bu meşakkatli yolda bu kardeşlerimiz de gözlerini kırpmadan, gerektiğinde canlarını feda etmeyi de göze alarak gururla, onurla, şerefle dimdik yürümeye devam edeceklerdir.
 
Belki zaman zaman daraldıkları, sıkıldıkları zaman olacak ama bu anlarda kahraman ecdadımızı, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi düşünerek güçlerini devletimizden, devletimizin kanunlarından, milli ve manevi değerlerimizden alacaklar. Hem de güçlerini milletimizin ve siz değerli ailelerinin dualarından alacaklar. Bugün kardeşlerimiz devletimizin kutsal üniformasını giymeye hak kazandılar. İnanıyorum ki yurdumuzun neresine atanırsa atansınlar, gece gündüz demeden çalışacaklar, mücadele edecekler. Belki ailelerine istedikleri kadar zaman ayıramayacaklar, zamanlarının çoğu nöbette geçecek ama bunun mükafatını başta milletimizin gönlünde taht kurarak alacaklardır.
 
Kıymetli ailelerimiz, onları okuttunuz, yetiştirdiniz şimdi devlet yapımız içerisinde çok üst düzey başarılı görevler yapan Emniyet Teşkilatı’na teslim ediyorsunuz. Gözünüz arkada kalmasın. Onlar sizleri de en iyi şekilde temsil edecekler ve millete hizmet yolunda arkadaşlarıyla birlikte çok başarılı vazifeler, başarılı hizmetler ortaya koyacaklar.
 
Değerli kardeşlerim, bu yolda yürürken kendinize güvenin. Devletimize, milletimize güvenin ve birbirinize kenetlenin. Göreceksiniz ki başarılarınız da artarak devam edecek. Toplumumuzun her kesimini şefkatle kucaklayarak, onlar için her zaman hizmette olduğumuzu hissettirerek yolunuza devam edin. Huzurumuzu kaçırmaya çalışanlara da asla fırsat vermeyin. Bizler devlet ve millet olarak size güveniyoruz. Çıkmış olduğunuz bu yolda üstün başarılar temenni ediyorum. Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun. Mezuniyetiniz hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.
 
Mersin Şehit Altuğ Verdi POMEM Müdürü Zafer Ağırkaya’nın da bir konuşma yaptığı tören, dönem birincisi Hüseyin Çelikkaya’nın yaş kütüğüne plaket çakmasıyla devam etti.
 
Vali Ali Hamza Pehlivan’ın dereceye giren Polis adaylarına diploma ve ödüllerini takdim ettiği törende, 484 Polis adayı yemin ederek mezun oldu. 

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri


Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat