Başkan Seçer, Genç Hekimlerin Mezuniyet Heyecanlarına Ortak Oldu

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Başkan Seçer, Genç Hekimlerin Mezuniyet Heyecanlarına Ortak Oldu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’ne katılarak, genç hekimlerin mezuniyet heyecanlarına ortak oldu. Başkan Seçer, Mersin’in bir üniversite kenti olması için çaba gösterdiklerinin vurgusunu yaparak, “Biz de elbette Mersin'in bir üniversite kenti olması için, çocuklarımızın daha rahat ortamda eğitimlerini, öğretimlerini sürdürmesi için her şeyi yapıyoruz ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi. Başkan Seçer Mezuniyet Töreni’nde ayrıca, Dönem Birincisi Dr. Furkan Üstün’e plaketini ve hediyesini takdim etti.
Bu haber 2022-07-01 21:47:43 eklenmiş


“Üniversiteler özgür düşüncenin rahatça konuşulabildiği bilim platformlarıdır”
 
 
Mersin Üniversitesi Akdeniz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaya, dekan yardımcıları, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileleri katıldı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşmalar yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Aranızda olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum” diyerek konuşmasına başladı. Hep birlikte genç mezunların mutluluklarını paylaştıklarını ifade eden Başkan Seçer, “Üniversiteler özgür düşüncenin rahatça konuşulabildiği bilim platformlarıdır. Zaten özgürce muhakeme etmedikçe, konuşmadıkça, irdelemedikçe, eleştirmedikçe bilim olmaz, düşünce gelişmez ve demokrasi hiç olmaz. Zaten demokrasinin yeşerdiği, geliştiği, zenginleştiği alanların en önemlilerinden biri de üniversitelerdir. Onun için özerk üniversite; siyasetin etkisinde olmayan, talimatla iş yapmayan, özgürce düşünen, sadece bilimin ışığında yürüyen ve Mustafa Kemal'in izinden giden” dedi.
 
 
 
“İnsanlığın geleceği onlar, insanlığı onlar şekillendirecek”
 
 
Başkan Seçer konuşmasının devamında, “Hepimiz anneyiz, babayız. Hem bizlerin, ailemizin hem ülkemizin geleceği; aslında insanlığın geleceği onlar, insanlığı onlar şekillendirecek. Onların birikimi, eğitimi, müktesebatı dünyaya gelecekte şekil verecek. Bir asır önce bu ülkeyi kuran, masa başında değil Kurtuluş Mücadelesi vererek kuran, tek başına değil hepimizin atalarıyla, Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e etnik yapısı ne olursa olsun, mezhebi meşrebi ne olursa olsun bu kadim topraklarda, Anadolu topraklarında yaşayan insanlarla beraber bu ülkeyi kuran Atatürk, sonra ülkeyi bize armağan etti. Ama orada bakın ne diyor ‘Beni Türk hekimlerine emanet edin.’ 100 yıl önce bu çocuklarımızın değerini, kıymetini bildiği için, bizim her platformda bunu hatırlamamız için bu sözü söyleyen Ulu Önder'in karşısında bir kez daha saygıyla eğiliyorum” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat