Yenişehir Belediyesinin Örnek Projesi Kurum ve Üniversitelerle Paylaşıldı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Yenişehir Belediyesinin Örnek Projesi Kurum ve Üniversitelerle Paylaşıldı

Mersin Yenişehir Belediyesinin yaklaşık 3 yıl önce Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiği Erken Çocukluk Gelişimi Projesi; Yenişehir Modeli ile yüzlerce çocuk ve aileye gelişimsel destek verildi. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve projede iş birliği yapılan Marmara Üniversitesinden Prof. Dr. Ozana Ural’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda kurum ve üniversite temsilcileriyle proje deneyimi paylaşıldı, iş birliği için görüş alışverişinde bulunuldu.
Bu haber 2022-07-22 20:49:02 eklenmiş


Mersin Yenişehir Belediyesi, erken çocukluk gelişiminde model olan projenin tüm Türkiye’ye yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürüyor. Proje kapsamında kurulan Yenişehir Belediyesi Akademi’de yapılan toplantıda Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi ve Toros üniversitesi temsilcilerine projenin detayları ve proje kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
 
“Önümüzdeki süreçte bu projenin tüm Türkiye’ye yayılmasını diliyoruz.”
 
Aile ve Evlilik Hayatı Eğitimi, 0-3 Yaş MABEP, 0-3 Yaş Bebek Kütüphanesi, 0-6 Yaş Gelişim Değerlendirme, 0-6 Yaş Özel Eğitim, 3-6 Yaş BETEM ve 6-8 Yaş Atölye Temelli Eğitim basamaklarından oluşan proje hakkında konuşan Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı ve başarılı olabilmeleri için el birliğiyle hareket etmeliyiz.” dedi. Başkan Özyiğit, “Böyle bir masanın oluşması hem kentimiz hem ülkemiz için çok kıymetli. 3 yıl kadar önce yola çıktık. Önemli sonuçlar aldık, yaptığımız işin çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Yüzlerce çocuğumuza ve ailemize bu proje ile destek verdik. Biz buradan biz mum ateşi yaktık. Önümüzdeki süreçte bu projenin tüm Türkiye’ye yayılmasını diliyoruz. Ülkemizde eğitim 6 yaşından itibaren başlıyor ama bilim insanları çocukların zihinsel gelişiminin yüzde 80-90’nının 0-3 yaşları arasında tamamlandığını söylüyor.  Çocukların zihinsel gelişiminin çok erken yaşlarda başlıyor olması, tabi ki o alana yatırım yapmanın zorunluluğunu da beraberinde getiriyor.” İfadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat