Mezitli Belediyesinde Toplu Sözleşme Yapıldı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Mezitli Belediyesinde Toplu Sözleşme Yapıldı

Mezitli Belediyesi Mutlu Mezitli Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren çalışanları kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Mezitli Belediyesi, Mutlu Mezitli Ltd. Şti ve DİSK Genel İş Sendikası arasında yapılan imza töreni Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Çalışanlar, 1 Temmuz 2022 ile 1 Temmuz 2023 tarihleri arasında geçerli olacak sözleşme ile en düşük 6 bin 350 lira net ücret ve 600 lira yemek parasının yanında çok önemli sosyal haklara sahip oldu.
Bu haber 2022-08-05 10:32:02 eklenmiş


 
BELEDİYE ÇALIŞANLARINI SEVİNDİREN SÖZLEŞME
 
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Mutlu Mezitli A.Ş. Genel Müdürü Filiz Yalın, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri, işyeri temsilcileri ve çalışanların katıldığı sözleşme ile Kurban Bayramı’nda 600 lira, Ramazan Bayramı’nda 350 lira, 1 Mayıs İşçi Bayramında 150 lira ek ikramiye verilmesi de kararlaştırıldı. Yine bu sözleşme kapsamında yakacak yardımına yüzde 200 oranında zam da yapılmış oldu. Çalışanlara verilen yemek paralarının izinli ve raporları kapsaması da kararlaştırıldı.
 
Sözleşme,513 Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kadroya geçen ve 154 de kadrosuz çalışanlar olmaz üzere 667 kişiyi kapsıyor.
 
“İŞÇİSİNE DE EN YÜKSEK ÜCRETİ VEREN ÖRNEK BELEDİYEYİZ”
 
Ekonomik şartları zorlayarak çalışana en iyi ücreti vermek için hassas davrandıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Açlık sınırının bile çok yükseldiği bir dönemde çalışanlarımızın bu ekonomik sıkıntıdan en asgari şekilde etkilenmesi için çalıştık. Sendikamızla titiz bir çalışma yürüterek belediyenin hizmet ettiği kişi sayısı baz alındığında Türkiye’nin yüksek haklarından birisini vermiş olduk.  Hem borçlanmadan hem de işçinin emeğini vermeye çalışan en başarılı belediye olduğumuzu düşünüyorum. 8 yıldır meclisimizden borçlanma yetkisini almamıza rağmen hiç borçlanmayan bir belediyeyiz. İşçisine de en yüksek ücreti veren örnek belediyeyiz” dedi.
 
“DERDİMİZ, ÇABAMIZ, GÖNLÜMÜZ ÇALIŞANLARIMIZI DAHA MUTLU KILMAKTIR”
 
Çalışanların yaz şartlarına rağmen görevlerini özveriyle yaptığına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Bizim bir başarımız varsa bunda en büyük pay yaz kış demeden görevini yapan çalışanlara aittir. Elbette ki ekonomik koşulları düşündüğümüzde yeterli olmayacaktır.Ülkemiz de bu süreçte çok zor bir dönemden geçiyor. Bu olumsuzluklardan en çok işçiler nasibini alıyor. Biz de çalışanlarımızın bu durumdan en asgari şekilde yararlanmasını istedik.  Derdimiz, çabamız, gönlümüz çalışanlarımızı daha mutlu kılmaktır” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat