VALİ PEHLİVAN YAPIMI TAMAMLANAN OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

VALİ PEHLİVAN YAPIMI TAMAMLANAN OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Milli Eğitim Bakanlığı yatırım programı kapsamında yapımında son aşamaya gelinen Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile yapımı tamamlanan Toroslar Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu, bilgiler aldı.
Bu haber 2022-08-12 06:56:02 eklenmiş


Vali Ali Hamza Pehlivan ilk olarak Akdeniz İlçesi 3 Ocak mahallesinde bulunan Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu bünyesinde bulunan 30 Derslik, 3 Laboratuvar, Yazılım ve Robotik Kodlama Atölyesi, Kültür Sanat Atölyesi, 120 öğrenci kapasiteli Pansiyon, 500 kişilik Tatbikat Camii, 400 Kişilik Konferans Salonu ve 560 kişi kapasiteli Olimpik Spor Salonu bulunan yerleşkede incelemelerde bulundu. Vali Pehlivan, tamamlanan inşaat çalışmaları ardından devam eden tefrişat çalışmaları hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı. 
 
Vali Ali Hamza Pehlivan Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu içerisinde bulunan Tatbikat Camii ziyaretinde, Yaz Kuran Kursu için camide bulunan öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Vali Pehlivan, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
 
Vali Ali Hamza Pehlivan, daha sonra inşaatı tamamlanarak geçici kabulü yapılan, Toroslar ilçesi Yusuf Kılıç mahallesinde bulunan Hayırsever iş insanı Ferhat Gürüz ve kardeşleri tarafından babaları Abdülkadir Gürüz adına yaptırılan, bünyesinde 24 Derslik, Laboratuvar, Bilgisayar Sınıfı ve 80 kişi kapasiteli Konferans Salonu bulunan Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nda devam eden çevre düzenlemesi ve tefrişat çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Pehlivan, okulu ilimizdeki eğitim öğretim hizmetlerine kazandırdıkları için hayırsever iş insanı Ferhat Gürüz ve ailesine teşekkür etti.
 
Vali Pehlivan, Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ile Toroslar Abdülkadir Gürüz Ortaokulu’nun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında hizmet vermeye başlayacağını ifade ederek Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize ve Velilerimize hayırlı olmasını diledi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat