Mersin Büyükşehir’in 30 Ağustos Coşkusu Bu Yıl Erken Başladı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Mersin Büyükşehir’in 30 Ağustos Coşkusu Bu Yıl Erken Başladı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde Türkiye’de ilk olan ve Toptancı Hal Kompleksi içinde hizmet veren Münir Özkul Kreşi’ndeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katılarak, miniklerin coşkusuna ortak oldu. Seçer, 30 Ağustos’un ülke tarihinde çok önemli bir gün olduğunun vurgusunu yaparak, “Biz de teslim aldığımız bu yoldaki bu bayrağı onurumuzla, şerefimizle, bu ülkenin onurlu bir yurttaşı olmanın verdiği gururla taşımaya çalışıyoruz” dedi.
Bu haber 2022-08-19 18:33:37 eklenmiş


30 Ağustos coşkusu bu yıl erken başladı
 
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl erken başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü kutlamaları kapsamında Türk Bayrakları ile donatılan kreşte minikler şarkılar söyleyip, dans gösterileri yaptı. Büyükşehir Belediyesi tarafından oyuncak hediye dağıtılan çocuklar, öğretmenleri eşliğinde gösterilerini sergilerken, aileleri de aynı heyecan ve coşku ile onları izledi. Düzenlenen kutlama programı kapsamında, Münir Özkul Kreşi ile Adile Teyze Kreşi öğrencileri hep birlikte gösterilerini sergiledi. Minikler program kapsamında, ellerinde Türk Bayrakları ve pankartlar ile 10. Yıl Marşı eşliğinde yürüyüş yaptı.
 
 
 
Seçer: “Teslim aldığımız bu yoldaki bu bayrağı, bu ülkenin onurlu bir yurttaşı olmanın verdiği gururla taşımaya çalışıyoruz”
 
 
Miniklerin gösterilerini izleyenler arasında; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile aileler yer aldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programında Başkan Seçer bir konuşma yaptı. Başkan Seçer, “Uzun süredir çocuklarımızı ziyaret edemiyorduk. Onlar da, hocalarımız da herhalde bizleri özlemişlerdir diye geldim bugün. 30 Ağustos Zafer Bayramınız şimdiden kutlu olsun. 30 Ağustos, ülkemizin tarihinde çok önemli bir gün. Bu zaferin ardından gerçekleşen Cumhuriyet’in ilanı ve onun kazanımları ile birey olma, hukuk devleti olma, eşit yurttaş olma hakları, bu ülkede yaşayan her insana tanındı. Çok değerli, çok önemli, çok demokratik, özgürlükçü anlayışta bir yapıya bürünmenin kilometre taşlarının döşenmeye başlandığı bir gündür 30 Ağustos. Biz de teslim aldığımız bu yoldaki bu bayrağı onurumuzla, şerefimizle, bu ülkenin onurlu bir yurttaşı olmanın verdiği gururla taşımaya çalışıyoruz. Sizlere, çocuklarımıza, geleceğimize, her şeyimizle hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat