Seçer: “Finansman Sorunu Çözülürse Aydıncık Atıksu Arıtma Tesislerine Başlayacağız”

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Seçer: “Finansman Sorunu Çözülürse Aydıncık Atıksu Arıtma Tesislerine Başlayacağız”

Hafta sonu Anamur, Aydıncık ve Bozyazı’yı ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, temaslarını yerel bir televizyon kanalında değerlendirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri, vatandaşların memnuniyeti, talepleri ve ülke ekonomisi ile ilgili değerlendirmeler yapan Başkan Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi, standardın üzerinde işler yapıyor” dedi. Mevcut koşullar içinde en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde olduklarının altını çizen Başkan Seçer, Mersin’in imar sorunları ve batı ilçelere yapılması planlanan projelerde yaşanan gecikmelerin nedenlerini de anlattı ve siyasi olarak bazı engellemelere maruz kaldıklarını aktardı.
Bu haber 2022-08-28 19:43:13 eklenmiş


“Finansman sorunu çözülürse, Aydıncık atıksu arıtma tesisine başlayacağız”
 
 
Programda, Aydıncık’ın önemli bir sorunu olan arıtma tesisi ile ilgili çalışmaları sürdürdüklerini ifade eden Başkan Seçer, “Aydıncık’ın bir arıtma sorunu var. Şu anda biraz yüksek maliyetle de olsa, bize orman tarafından tahsis edilen yerde bir arıtma tesisi yapacağız, fakat finansman sorununu çözmemiz lazım. Bunun da muhatabı İller Bankası. Eğer bir an önce finansman sorunu çözülürse, biz Aydıncık atıksu arıtma tesisine başlayacağız” diye konuştu.
 
 
 
“Bu yıl asfalt tonajında geçen yılın %40 üstüne çıkıyoruz”
 
 
Bozyazı, Aydıncık ve Anamur’da gerçekleştirdikleri yol yapım ve altyapı çalışmalarını anlatan Başkan Seçer, “Hem merkezdeki ana caddeler, hem de kırsal mahalleleri ilçelere bağlayan grup yollarında çok önemli çalışmalar yaptık. Kent genelinde geçtiğimiz yıl kullandığımız asfalt tonajının, bu yıl yaklaşık olarak %40 üstüne çıkıyoruz. Bu çok önemli ve değerli bir rakam. Çünkü burası Mersin ve yaklaşık 10 bin kilometreye yakın yol güzergahımız var” ifadelerine yer verdi. Yol ağı ve sorumluluk alanı konusunda kamu kurumları arasında bir yetki karmaşasının olduğunu, bu durumun da vatandaşı mağdur ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Bizim bir yol şemamız var. Biz bunu zaten ilçelere göndermişiz. Bizden istenen yolların zaten 10’da 9’u bize ait bile değil. Ama vatandaş bunu bilmiyor. Bu konuda bir yasal düzenlemenin yapılması lazım. Yoksa vatandaş sıkıntıda kalıyor” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat