Mezitli Belediyesi çalışanlarına yangın tatbikatı

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Mezitli Belediyesi çalışanlarına yangın tatbikatı

Mezitli Belediyesi çalışanlarına yangın tatbikatı düzenledi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen tatbikatta yangın türleri, çıkış nedenleri, yangın esnasında yapılacaklar, itfaiyeye haber verme gibi konularda bilgilendirmeler yapıldı.
Bu haber 2022-09-07 10:11:53 eklenmiş


Tatbikatta yangın türleri hakkında bilgi alan personeller, yangına bilinçli şekilde müdahale etmeyi de öğrendi. Uzmanlar yangın çeşitleri ve söndürme yöntemleriyle ilgili “A sınıfı yangınlar katı madde yangınlarıdır, bu tür yangınların temel söndürme prensibi soğutma, temel söndürme maddesi sudur. B sınıfı yangınlar sıvı madde yangınlarıdır, söndürme prensibi boğmadır. C sınıfı yangınlar gaz yangınlarıdır, bu yangınlarda ilk yapacağımız iş, gazı kesmektir sonra yangına müdahale etmektir. D sınıfı kategorisindeki metal yangınları çok yüksek derecelerde tutuştuğu için her yerde olmaz. Genellikle mutfaklarda meydana gelen F tipi yangınlarıysa yağ yangınlarıdır. Bu yangınlarda su kesinlikle kullanılmaz, su yangını büyütür. Böyle durumlarda da ateşi boğmak gerekir” şeklinde bilgiler verildi.
 
Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve ana binada çalışan personelin katıldığı tatbikatta yangın söndürme teknikleri ve yangın tüpünün kullanımı gösterilerek çalışanlara yangının söndürülmesi ile ilgili uygulama yaptırıldı.
 
Yangına ilk müdahalenin öneminin yanı sıra olası bir yangın durumunda yapılması ile yapılmaması gerekenler de tatbikatla gösterildi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat