TOROSLAR’DA BİNLERCE KİŞİ AŞURE ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

TOROSLAR’DA BİNLERCE KİŞİ AŞURE ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Toroslar Belediyesi ile Alevi Kültür Derneği Toroslar Cemevi’nin geleneksel olarak düzenlediği aşure etkinliğinde birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı. Yunus Emre Kültür Merkezi’nin bahçesinde binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte; deyişler söylendi, semah gösterileri geceye renk kattı. Halk ozanları ise bağlamalarının teline bu kez Mersinliler için dokundu.
Bu haber 2022-09-11 20:31:36 eklenmiş


Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un; “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez” sözünü hatırlatarak; “Bu anlayışla biriz ve beraberiz. Allah’ın izniyle bizim birbirimizi sevmeye, birbirimize saygı göstermeye, dinlemeye, anlamaya gücümüz yeter. Anadolu ferasetinin gücü buna yeter. Birbirimizi sevmek, saymak, anlamak için Amerikalıya, İngilizlere, Fransızlara ve onların öğütlerine, aklına, hakemliğine Allah’a çok şükür ki ihtiyacımız yoktur ve hiçbir zaman olmayacaktır” dedi.
 
Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, Toroslar’da birlik ve beraberlik ruhunu; Muharrem ayında düzenlediği aşure etkinliği ile doruklara çıkardı. Alevi Kültür Derneği Toroslar Cemevi ile birlikte yapılan etkinlik, yoğun ilgi gördü.
 
Aşure etkinliğine; AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum müdürleri, Alevi Kültür Derneği Başkanları, mahalle muhtarları ve 7’den 70’e binlerce kişi katıldı.
 
Toroslar Cemevi Başkanı Değerli; “Başkanımız Atsız Afşın Yılmaz, Bizlerin Her Zaman Yanında”
 
Toroslar Cemevi Semah Ekibinin gösterilerinin ardından etkinliğin açılış konuşmasını yapan Alevi Kültür Derneği Toroslar Cemevi Başkanı Hüseyin Değerli, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri aşure etkinliğine katkı sunan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve ekibine teşekkür etti.
 
Değerli; “Biz, alevi, sünni, Türk, Kürt ayrımı yapmadan, kardeşlikten yanayız. Biz, Hz. Muhammed’in (S.A.V) size iki emanet bırakıyorum dediği Kuran-ı Kerim ve Ehli Beyt’ten yanayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet ve tüm değerlerimizden yanayız. Bu güzel etkinlikte buluşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Cemevi ile ilgili her konuda bizlere yardımcı olan Toroslar Belediye Başkanımız Sayın Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederiz. Yolu açık, başarısı daim olsun” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleriYazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat