Başkan Vahap SEÇER, Kuvayi Milliye Caddesi’ndeki Esnafla Bir Araya Gelditakipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Başkan Vahap SEÇER, Kuvayi Milliye Caddesi’ndeki Esnafla Bir Araya Geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESKİ'nin Sağlık ve Osmaniye Mahallelerinde sürdürdüğü içme suyu, kanalizasyon deplasesi ve yağmur suyu hattı çalışmalarını inceledikten sonra Kuvayi Milliye Caddesi’ndeki esnafla bir araya geldi.
Bu haber 2022-10-09 17:02:48 eklenmiş


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Toroslar İlçesi’ne bağlı Sağlık ve Osmaniye Mahallelerini kapsayan bölgede sürdürülen içme suyu, kanalizasyon deplasesi ve yağmursuyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Kış aylarında sel ve taşkınların yaşandığı bölgede mahalleliler, MESKİ’nin tamamlayacağı altyapı çalışmasıyla rahat bir nefes alacak.
 
“İlk işimiz, sıkıntılı bölgelerdeki altyapı sorunlarını tespit edip, halletmek oldu”
 
Yağmursuyu hatları konusunda 2019 ve 2022 yılları arasında çok önemli işler yaptıklarını belirten Başkan Seçer, “Göreve gelmemizin üzerinden 1 yıl geçmeden, 2020’nin başında sel ve taşkınlarla tanıştık. Can kaybını da, mal kaybını da gördük. Bunun üzerine hemen tedbirler aldık. Bu konuda nerelere öncelik vermemiz gerektiğini tespit ettik. Tespitlerden sonra, merkezde Vatan Caddesi’ni yaptık. Her yıl su baskınlarının tehlike yarattığı Akkent, Batıkent bölgelerini, Karacailyas bölgesi ile Kızkalesi’ni bitirdik. Bunların dışında Silifke'de Gazi Mahallesi, Tarsus’ta Öğretmenler Mahallesi, Anamur’da sahil yolunda yağmur suyu çalışmalarını tamamladık” dedi.
 
“Yapılan çalışmayla bu bölgede de taşkın suyu tehlikesi kalkacak”
 
Ağustos ayında başladıkları ve yaklaşık 11 milyon lira maliyetli Sağlık ve Osmaniye Mahalleleri’ni kapsayan altyapı çalışması hakkında bilgi veren Başkan Seçer, “Şu anda merkezde sadece Sağlık ve Osmaniye Mahalleleri’nin projesi kaldı. Burada toplamda 4 bin 600 metrelik bir çalışma var. Bunun 2 bin 600 metresi yağmursuyu hattı, bin metresi içme suyu ve bin metresi de kanalizasyon. Burası eski bir mahalle ve yerin altından her şey geçiyor. Dolayısıyla da proje biraz dikkatli ilerliyor. Burada; kanalizasyon sistemi kaçak olarak yağmur suyuna bağlanmış. Kaçak su kullanımı da çok. Hepsini tespit ediyor ve düzeltiyoruz. Burada çalışmamızın beşte birlik kısmı bitti. Zor ilerlediğimiz bölgeler ve ana bağlantı olan yerlerdeki çalışmalar da kısa bir süre sonra sona erecek. 1. etap çalışmanın bittiği yerler; logarları ve ızgaraları hemen yerleştirilerek, asfaltı da dökülerek kışa problemsiz girecek. Osmaniye kısmını da başlatıp, yıl sonuna kadar orayı da bitirmeyi amaçladık. Burası yoğun bir yerleşim bölgesi ve vatandaşlarımızın sıkıntı çekmesini istemeyiz. Fakat, daha sonra rahat etmek için, inşaat aşamasında kısa bir süre onlardan anlayış bekliyoruz. Çalışmaların sonunda, artık bu bölgede taşkın suyu tehlikesi ortadan kalkacak” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat