DÜNYA BOCCE ŞAMPİYONASI TOROSLAR’DA!takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

DÜNYA BOCCE ŞAMPİYONASI TOROSLAR’DA!

“Şampiyonaya, 35 Ülkeden 320 Sporcu Katılacak” Bocce sporunun Türkiye’deki merkezi haline gelen Toroslar, 1-5 Kasım 2022 tarihleri arasında Dünya Erkekler ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ve Dünya Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Dünyada ses getirecek bir spor organizasyonunu daha Toroslarımızda gerçekleştireceğiz” dedi.
Bu haber 2022-10-11 20:20:40 eklenmiş


“Şampiyonaya, 35 Ülkeden 320 Sporcu Katılacak”
 
Bocce sporunun Türkiye’deki merkezi haline gelen Toroslar, 1-5 Kasım 2022 tarihleri arasında Dünya Erkekler ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ve Dünya Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.
 
Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz; “Dünyada ses getirecek bir spor organizasyonunu daha Toroslarımızda gerçekleştireceğiz” dedi.
 
2019 yılında Dünya Büyükler Bocce Şampiyonası ile Dünya Kadınlar Bocce Kupası’nı ilçede Türk sporuna yakışır bir organizasyon ile gerçekleştiren Mersin Toroslar Belediyesi, şimdi de Dünya Erkekler ve Kadınlar Bocce (Raffa) Şampiyonası ve Dünya Erkekler Bocce (Volo) Şampiyonası’na hazırlanıyor.
 
“Dünyada İlk Kez Toroslar’da Yapılacak”
 
Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI), Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF), Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Toroslar Belediyesi tarafından, 1-5 Kasım 2022 tarihleri arasında dünyada ilk kez Toroslar Bocce Tesisi’nde düzenlenecek olan şampiyonanın basın lansmanı yapıldı.
 
Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa; Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu ile Uluslararası Bocce Konfederasyonu (CBI) Başkanı ve Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Mersin İl Temsilcisi ve Toroslar Belediyesi Spor Kulübü antrenörü Niyazi Kutlay, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Vahap Şehitoğlu, spor adamları, sporcular ve basın mensupları katıldı.
 
Milli Sporcular; “Şampiyonaya Hazırız”
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Dünya Bocce Şampiyonası tanıtım videosu ile devam eden programda Toroslar Belediyesi Bocce Takımı’nın milli sporcuları Mehmet Can Yakın ve Emre Mecit söz alarak şampiyonaya hazır olduklarını söylediler ve bocce sporuna sunduğu desteklerinden dolayı Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ettiler.
 
Başkan Yılmaz; “Mersinimiz, Türkiye’de ve Dünyada Öne Çıkmış Bir Şehirdir”
 
Spora verdikleri her desteğin başarı olarak geri dönmesinden gurur duyduklarını söyleyen Başkan Yılmaz; “Mersinimizin uluslararası alanda gerçekleştireceği organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.
 
Ulusal ve uluslararası şampiyonalardan madalyalarla dönen Toroslar Belediyesi Bocce Takımının, bocce branşında ilçeyi ve kenti Türkiye’nin bir numarası yapmayı başardığını belirten Başkan Yılmaz; “İlk defa volo ve raffa branşlarının bir arada yapıldığı bir dünya şampiyonasına ev sahipliği yapacağız” dedi.
 
“Roma’da Bayrağımızı Gururla Dalgalandırdık”
 
Bocce sporunun, 7’den 70’e herkesin yapabildiği bir spor dalı olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, Roma’da düzenlenen dünya şampiyonasında ay yıldızlı al bayrağı gururla dalgalandırdıklarını vurgulayarak; “Birkaç hafta önce Federasyon Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mutlu Türkmen ile birlikte Roma’da dünya şampiyonasındaydık. Yine bir sporcumuz, orada dünya şampiyonu oldu. Gurur duyduk ve bayrağımızı Roma’da meydanda dalgalandırdık. Güçlü ülke olmak, güçlü medeniyet olmak sadece tek bir dalda, tek bir kulvarda olmaz. Bilimde, sanatta, eğitimde gelişirseniz sporda, müzikte ve diğer branşlarda da gelişirsiniz. Bu bir bütün olarak yükseliştir. Buradan bayrağımızı dünyada dalgalandırdığı için Federasyon Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e teşekkür ediyorum. Dünyanın herhangi bir yerinde çocuklarımıza, gençlerimize, insanımıza faydalı olacak ne varsa bunu aramak, getirmek bizim görevimiz. Bocce de böyle bir spor. Toroslar da şu anda Türkiye’de ve dünyada öne çıkmış bir şehirdir. Biz bu konuda elimizden geleni yapmaya ve bocce sporuna destek olmaya çalışıyoruz. 35 ülkeden 320 sporcuyu bu şampiyonada ağırlayacağız. Türk misafirperverliğimizi yine en iyi şekilde göstereceğiz. Dünyanın birçok ülkesinden gelen sporcular, Mersinimizi, Toroslarımızı tanıyacaklar ve sporcularımızla bir araya gelecekler. Hedefimiz, Mersinimizden ve Toroslarımızdan daha çok milli sporcular çıkmasıdır. Toplumumuza fayda sağlayacak her türlü çalışmamızda desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Ali Hamza Pehlivan’a, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerimize  teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer SPOR haberleri
Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat