Mezitli’de Her Alanda Sanat Vartakipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Mezitli’de Her Alanda Sanat Var

Her alanda yapılan sanatsal çalışmalarla Mezitli kültür ve sanat kenti haline geldi. Mezitli Belediyesinin hayata geçirdiği projeler ve tesislerle yoğun şekilde yaşanan sanatsal faaliyetlerle öne çıkan kentte çeşitli projelerde yer alan vatandaşlar da oluşturdukları sanat grupları ile çok değerli çalışmalara imza atıyorlar. Mezitli Belediyesi bünyesinde hizmet veren Aktif Yaş Alma Merkezileri, Kadın Üretici Pazarları, Mutlu Yaşam Köyü, Gönüllü Evleri, Engelli Meclisi gibi yerlerde gerçekleşen çalışmalarda farklı kesimlerden, her yaştan Mezitlili sanatın güzelliklerini yaşıyor.
Bu haber 2022-10-12 20:35:40 eklenmiş


Yoğun olarak bu çalışmalarda yer alan ve başta, engelliler ve aktif yaş alan vatandaşlar olmak üzere farklı kesimleri sanatla buluşturan Hoş Seda Sanat ve Kültür Derneği gibi oluşumlar da kentin sanatla dolu günlerin geçirilmesine katkı sunuyor.
 
Belediye bünyesinde faaliyet gösteren alanlarda gerçekleştirilen sanatsal çalışmalardan yaşadığı memnuniyeti dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, herkesin evlerinden inerek sokaklarda, caddelerde, meydanlarda müzik ile sanat ile dans ile bir araya gelmesini istediklerini getirdi.
 
Mezitli’de yaşayan herkesin yaşı her ne olursa olsun aktif olmasını istediklerini belirten Başkan Tarhan, “Aktif şekilde yaş alırken, sanatla, sporla, üretimle iç içe olmaları en büyük hedeflerimiz arasında. Mezitli çok özel bir ilçe ve burada yaşayan insanlarımızın mutlu ve huzurlu olmalarını istiyoruz. Projelerimizi halkımızın mutluluğu üzerine kurguluyoruz” dedi.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat