Bakan Çavuşoğlu, “Konteyner Limanı Mersin’e Yapılacak”takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Bakan Çavuşoğlu, “Konteyner Limanı Mersin’e Yapılacak”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mersin programı kapsamında Ak Parti Mersin milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz ve İl Başkanı Cesim Ercik ile birlikte, partiye katılanlara rozet taktı. Çavuşoğlu, burada yaptığı açıklamada, “Konteyner limanı konusunda Ulaştırma Bakanımızla dün konuştuk, bu limanın Mersin‘e yapılacağını söyledi” dedi.
Bu haber 2022-10-21 21:20:37 eklenmiş


Bir dizi temasta bulunmak üzere Mersin‘e gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suphi Öner Öğretmenevi’nde milletvekilleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu, "21 yıldır olduğu gibi bundan sonra da milletin sesi olmaya devam edeceklerini söyledi. Milletten kopuk hiçbir politikanın ya da siyasi hareketin menzile ulaşamayacağını bildiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, “Mersin bir Akdeniz şehri. Lojistik ve ticarette stratejik konumda. 2023 yılında ilk reaktörünü aktif etmeyi planladığımız Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile stratejik önemli bir projeyi daha hayata geçirmiş olacağız." dedi.

Bakan Çavuşoğlu, "Mersin bu sayede ülkemizin elektrik ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayan bir enerji merkezine dönüşecek. Yine Mersin büyük bir turizm potansiyeline sahip. Turizm bizim özellikle diplomasimizde önem verdiğimiz bir alandır. İnşallah turizm diplomasimizle de Mersin bölgesine nitelikli turistin gelmesi için Kültür ve Turizm Bakanımız ile ilgili kurumlarımızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.


ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat