VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, NARENCİYE FESTİVALİNİN BAŞLANGIÇ KORTEJİNE KATILDItakipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, NARENCİYE FESTİVALİNİN BAŞLANGIÇ KORTEJİNE KATILDI

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Valiliği himayesinde Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli Belediyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası, Mersin Ticaret Borsası, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Akdeniz İhracatçılar Birliği(AKİB),Deniz Ticaret Odası, Mersin Uluslararası Liman İşletmesi (MIP),İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, katkı ve katılımıyla 11-12-13 Kasım 2022 tarihlerinde 8.’si düzenlenecek olan Mersin Narenciye Festivalinin açılış kortejine katıldı.
Bu haber 2022-11-12 11:11:59 eklenmiş


Mersin Adalet Sarayı çevresinden başlayarak Cumhuriyet Meydanında son bulan kortej yürüyüşüne, festivale destek veren kurum ve kuruluş, STK Temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
Vali Pehlivan kortej bitiminde Cumhuriyet Meydanında yaptığı konuşmasında; “Bugün kortej yürüyüşümüzü gerçekleştirerek 2010 yılında başlayan Mersin Narenciye Festivalini, 2 yıl süren pandemi arasından sonra yeniden başlatmış olduk. 
Bugün festivalin başlangıcını simgeleyen kortej yürüyüşünü gerçekleştirdik. Yarın 12.00’de Mezitli İlçemizin Adnan Menderes Bulvarı üzerinde Galatasaray Meydanı ve sahil bandında ana programlar icra edilecek. 
 
Program kapsamında sosyal, kültürel etkinlikler ve konserler olacak. Biliyorsunuz beş gündür 14. Uluslararası Turunçgil Kongresi’nde bilimsel çalışmalar devam ediyordu. Bu iki etkinliğin arka arkaya yapılmasını bütün paydaşlarımızla toplanarak karar almıştık. Kongremiz yürütülen bilimsel çalışmalar,sunumlar ve saha gezilerinin yapılması ile tamamlandı. Şimdi sıra Narenciye Festivalinde Ben bir kere daha burada bulunan herkes adına gerek Mersinli hemşehrilerimizi, gerekse Mersin dışındaki vatandaşlarımızı festivale davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer YEREL haberleri
Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat