VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJItakipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN’IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Dünya üzerinde var olan her mesleğin elbetteki bir yeri, önemi ve değeri vardır. Bunlar içerisinde, insan yetiştirmek gibi ulvi bir görev ve sorumluluk üstlenmiş olan Öğretmenlik mesleğinin kıymeti harbiyesi şüphesiz müstesnadır.
Bu haber 2022-11-23 16:33:14 eklenmiş


Öğretmenlerimiz; bilgi, birikim ve tecrübelerine sevgi katarak, geleceğin dünyasını şekillendirecek olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için büyük bir özveriyle çalışmaktadır. 
 
Öğretmenler, ülkelerin eğitim yoluyla kalkınmasına, gelişmesine yön veren rehberlerdir. Öğretmenin amacı; çağın gerektirdiği bilgilerle donanmış, milli ve manevi değerlerini idrak etmiş, kendine,ailesine,ülkesine, hatta bütün insanlığa faydalı insan yetiştirmektir.
 
Öğretmenlerimiz, kendilerine emanet edilen çocuklarımıza, vatan, bayrak, devlet ve millet sevgisini, üretken,faydalı, iyi insan, iyi vatandaş olmayı; ülkemizin bilimde, teknolojide, kültürde, sanatta, hasılı bütün sahalarda daha güçlü ve daha müreffeh bir gelecek hedefine ulaşmak için çok çalışmayı öğreten, öğrencilerini çağın gerektirdiği bilgi ve beceri düzeyine ulaştırmak için çaba sarfeden eğitim neferlerimizdir.
 
Nesillerin yetişmesinde Öğretmenlerimizin gayreti, emeği çok büyük önem arz etmektedir. 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmen unvanı verilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini ve öğretmenlere duyduğu güveni veciz bir şekilde ifade etmiştir.
 
24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesi ile başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, eğitim şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş olan öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 
 
Bu onurlu vazifeyi aşkla ve şevkle icra eden saygıdeğer bütün Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü içten en iyi dileklerimle kutluyorum.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat