takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

Çiğdem DOKUZOĞLU, Selam Olsun Mersin’in Çimentosuna…


Bu makale 2021-05-14 07:22:31 eklenmiş
Konuk YAZAR (Bayan)
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>
Selam Olsun Mersin’in Çimentosuna…
Yanlış insanlar zaman kaybı değil, doğru insanları anlamak için bir öğretmendir.
Hiçbir ideoloji insani değerlerin önünde değildir. Mersin de yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda adeta bir çimento görevi gören isimdir Bedrettin GÜNDEŞ.
Gündeş hiçbir partinin, hiçbir dinin, hiçbir kişinin, hiçbir ideolojinin esiri olmadan kendi değer yargıları ve bilinç düzeyi ve edindiği deneyimler ışığında yaşamını şekillendiren ve çevresine de bu anlamda katkısı çok fazla olan bir İNSANDIR.
Yazdığı ve tüm Türkiye’de satışta olan kitabına verdiği isim ile de tüm bu yaşanan toplumsal ve siyasal düşünce çarpışmalarının nedeninin sanki tam da cevabını vermiştir.
”İNSAN KENDİSİ OLAMADI”
Aslında tek sorunumuz budur…
Tek katlı ya da çok katlı yapılarda nasıl onu tutacak denge sağlayacak harç lazım sa, kentin ve onu yöneten birimlerin idare edildiği karar mekanizmalarına da harç lazımdır.
Şu anda Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler daire başkanlığını başarıyla yürüten ve adaletli tavrı ve duruşuyla her kesime fazlasıyla güven vermektedir.
Belediye projelerini ve hizmetlerini halka duyurmada son derece başarılı. İnsani yaklaşımı artı tecrübesiyle oturduğu makama yakışmaktadır.
Benim onu tanıdığım kadarıyla derdi makamda değildir. Herhangi bir beklentisi de yoktur. Özgeçmişine baktığımızda, 32 yıllık bir belediyecilik serüveni ve deneyimi vardır.
Onun derdi sevgiyi, saygıyı ve barışı emekle bütünleştirmektir.
Evet, Bedrettin başkan; kelimelere döktüğüm ve anlatmaya çalıştığım şeyler, senin gölgen bile değil.
Zaman zaman senin Mersin için ne kadar önemli olduğunu yazacağım.
Sn. başkanım Vahap SEÇER seni bu makama getirerek çok yerinde bir karar verdi. Bunu her akıllı insan görüyordur. Göremeyen göz de emeği bilmiyordur aldırma.
Seni takip ediyorum. Senden daha çok şey öğrenecek ve özlediğim o insani değerleri senden duymaya devam edecek daha çok fırsatım olur inşallah.
Selam olsun sevgiye, emeğe.
Selam olsun Mersinin çimentosuna.
Çiğdem DOKUZOĞLU
Diğer yazıları...
Yazarlar

MERSIN
Arşiv Arama
- -


Copyright © 2022 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat