BARİ BUNU YAPANLARA HAKARETLER YAPMAYIN!


Bu makale 2018-04-15 07:04:11 eklenmiş ve 352 kez görüntülenmiştir.
İsmail ŞİMŞEK

İktidarda süreklilik sağlayabilmek, iyi bir donanımın yanında vasatı görüp bunu üzerine çıkabilecek hedefleri belirleyebilmekten geçer.

Hedefe ulaşabilmek ise; sorunlar karşısında çözüm üretebilecek, gerektiğinde inisiyatif alabilecek ekiple gerçekleşebilir.

Bu gün muhalefet liderlerinin; bu beklentilerden çok uzak, sorunlar karşısında çözüm üretecek, Türkiye’nin geleceğine matuf bir siyaset tarzına değil sadece ve sadece parti periferinde kendi iktidarlarını sürekli ve muktedir kılabilecek bir siyasal eksen kaymasına yöneldiğini görüyoruz.

Bunun adına kısaca siyasetsizliğin bir başka versiyonu olarak ‘’ siyasal yetersizlik’’ diyebiliriz.

AK Parti politik arenada muhalefete hareket kabiliyeti sağlayacak manevra yeteneği bırakmadı. Muhalefetin söylem ve eylem bazında önünü tıkadı, kullanacağı bir argüman bırakmadı.

Ancak her ne olursa olsun muhalefet, hakaretler yapılarak, belden aşağı siyaset üreterek yapılmaz. Bu olsa olsa vasat siyasetin önceliğidir.

Toplumun ortak mutabakatı ile şekillenen Afrin harekatı devam ederken; ana muhalefet liderinin önce “Afrin el Bab’a benzemez” diye göz korkutması sonrasında “ sakın ha girmeyin” yönlü caydırma cabası ve uyarısına rağmen silahlı güçlerimiz çok başarılı bir operasyonla sivil zayiattan ari olarak Afrin’e girdi ve şefkatli kollarıyla bu insanları sardı.

Gelinen neticede ise; maalesef gerek muhalefet liderlerinden gerese ana muhalefet liderinden tık yok! Ne bir takdir, ne bir tebrik, ne bir sahiplenme…

Bu yapılamadığı gibi Mehmetçiğe destek için giden sanatçılara, sporculara ‘rezil adamlar’ diye hakaretler yağdırmasıda ayrı bir garabet.

Kendisinin kahraman askerlerimizi bağrına basıp yanında yer alamadığı gibi; kahraman askerlerimizi kucaklayanlarıda yerden yere vuruyor. Bu nasıl bir ruh halidir? Anlamak veya buna bir anlam yüklemek mümkün değil…

Bu anlayışa göre sanatçı ‘savaştan değil barıştan yana’ olması gerekirmiş. Bu durum düpe düz yapılan harekatın amacını ve bunun önemini anlayamayan veya beka mücadelesi olduğunu algılayamayan bir hezeyanın tezahürü olarak veya ancak aczi zaruret içindeki bir hezeyanın projeksiyonu olarak değerlendirilebilir.

Türkiye’nin haklı davasına destek veren, canı pahasına mücadele eden askerlerimize moral aşılayan insanlara hakaret etmek özellikle iktidara namzet ve sorumluluk makamındaki ana muhalefet partisine ve genel başkanına yakışmayacak bir davranıştır.

Bu ülkenin; dünü, bugünü ve yarını sadece bir kesimin veya zümrenin değil tüm kesimlerin ortak geleceğinin projeksiyonunu tanımlar.

Bu ülkenin ve bizlerin geleceği için Afrine giden yardan, yavrudan geçerek hayatını hiçe sayan kahramanlara destek vermek, moral aşılamak aslında sadece söylem ile de olmaz.

O kahramanlarımız ölümü pahasına bu ülkenin bir karış toprağını vermemek adına nasıl ölümü kucaklıyorlarsa, hepimizin de bu kahramanları öyle candan, öyle samimiyetle kucaklamamız, bunları destekleyen sanat ve spor camiamızın bu yürekli insanlarını da bu onurlu davranışlarından dolayı alkışlamamız gerekir.

Bir savaş, harekat veya operasyon adına ne derseniz deyin sadece askeri güç ile yapılmaz. Aynı zamanda moral desteği vermek , onları önemsediğinizi göstermek, yanlarında olduğunuzu hissettirmek oldukça değerlidir.

Onun içindir ki; bu beka mücadelesinde ordumuza ve güvenlik güçlerimize sadece askeri ve mühimmat desteği vermek yetmez. Mücadele eden bu kahramanlara moral destek vermekten, onların uğruna mücadele ettikleri değerleri sahiplenmeye kadar her alanda bu desteği sergilemek bir değer taşır.

Toplumsal mutabakatın çok yoğun bir şekilde kendini hissettirdiği bu ortamda özellikle siyaset kurumunun bir bütün olarak bu duruşu sergilemesi oldukça önemlidir.

Ortada bir gaflet veya delalet yoksa Türkiye’nin ulusal çıkarları ve 81 milyonun ikbaline yönelik bu davayı değersizleştirmek ve küçümsemek gözden düşürmeye çalışmak bir hezeyandır.

Bu gün Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin izlediği dorukçu ‘’ maksimalist siyaset’’ tüm toplum kesimleri ile birlikte yol almayı öne çıkarır. Tüm toplum kesimlerini süreçlere dahil etmek, milli bir ruh ve heyecan oluşturarak yol katetmek Erdoğan’ın siyaset tarzı ise neden ana muhalefet olarak benzeri bir güzergahı kendi iç siyasetinize monte etmek yerine başkalarının yayından savrulan ok olmaya heveslenirsiniz?

Veya muhalefet açısından sembolikte olsa çatışma bölgelerinin yanıbaşında hudut nöbeti tutan mehmetçiğimize motivasyon ziyaretleri yapmak neden bu kadar zordur ?

Geçmişte sık sık Esad’i ziyarete giden bazı ana muhalefet milletvekilleri sınır boylarında görev yapan kahraman askerlerlerimizi ziyaret edip neden bağrılarına basmazlar, neden boyunlarına sarılıp kucaklamazlar?

Elbette ki bu bir beşeri tıynet meselesi… Hadi diyelim bunu yapmak içinizden gelmiyor.

Bari en basit tabirle bunu yapanlara hakaretler yapmayın!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü
Bir Darbe Olayıdır
Feto Terör Örgütü Yapmıştır
Cumhurbaşkanı Erdoğan Başarısı
Milletin Devlete,Vatana,Bayrağa Sahip Çıkması
Hiçbiri
Haber Onda Gazetesi Mersin Yerel haberler
Copyright © 2015 - 2016 Haberonda.Net. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
gundem
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat