POLİTİKMATİK, BAŞKANMATİK, SİYASALBİLGİMATİK, MERSİNMATİK, HİZMETMATİK,


Bu makale 2018-10-09 11:09:35 eklenmiş ve 540 kez görüntülenmiştir.
Ahmet SÖYLER

POLİTİKMATİK
BAŞKANMATİK,
SİYASALBİLGİMATİK
MERSİNMATİK
HİZMETMATİK

Partiler ve Aday adayları yavaş yavaş sahaya inmeye halkla hasbihal etmeye başladılar.
Bakıyoruz ki ne cevherler varmışta bizler bilmiyormuşuz şaşırıp kalıyorum.
Siyasi partilerin eylem ve söylemlerine uymadan kendilerine göre veya da birilerinin yönlendirmeleriyle hareket eden bâşkan adaylarımızı her dönemde gördük.
Başkan olacakları farklı bilinmeyen yönleriyle tanıtmak istiyordum aslında halkın bilgilenmesi,kamuoyunun aydınlatılması adına,Bröşürlerindeki tanıtımları eksik,Kent için,Ülkemiz için Projeleri söylemleri yok,Sloganlarda ise sanki yerel seçim vaatleri,
Maşallah Nazar Değmesin İnşallah.
Parti İl Başkanları,Seçim Organize Ekipleri O kadar çalışma üretiyorlar ki demek ki ya bizler bilmiyoruz ya da görmüyoruz,Çünkü Onlar daha iyi bilir ve yaparlar,vatandaş ise alkışlar,sandığa gider tercihini yapar.

ALGILARLA BİR ŞEYLER YAPILDIĞINI SANANLAR GEÇEĞİ KABÜLLENEMİYORLAR GİBİ GELDİ BANA,
SİZİN YORUMLARINIZADA SAYGI DUYARIM,

Vatandaş kızıyor ama sokakta iki kişiden birisi oy veriyor ki iktidar İKİNCİ YARI MAÇINA ,Muhalefet ise LİGDE KALMA mücadelesine çalışıyor.
Hangi Parti olursa olsun benim için bir şeyler fark etmiyor kaybeden hep bu şehir oluyor.
Çünkü hep birlikte gördük, yaşadık ,duyduk, bildik,İletişim çağındayız artık hiç bireylerde saklı kalmaz oldu,Geçmiş ve Gelecek hakkında paylaşımlar anında yapılıyor artık,Bizleri sahada kutuplaştırıp,Masada başında ortak paydada nasıl buluşup anlaşabiliyorlar hiçte merak etmiyorum,Halk her şeyi biliyor ama bilmez modunda yer alıyor buna kananlar aslında kazansa da kaybedenler oluyorlar,Kendi çıkar ve kazanımlarını her şeyden üstün tutanlar ,
Artık BU KENTİN DİNAMİKLERİ farkındalığını anlamalı ve anlatmalıdırlar.
Geçmişten Günümüze belki de bu kente artı bir katma değer sunamayan vekiller yeni dönemde listelerde yer alamadılar alanlarda bu kent için neler yaptılar bizlerle, kamuoyu ile hiç paylaşmadılar.
Ketimize istenilen ,beklenen hizmetleri yapamadılar.
Kentimizi hizmet kervanına katamadılar,kattılarda yoksa yapılan hizmetleri halkına pazarlayamadılar mı?,Sosyal ve Ekonomik sıralama farklılıkları arasındaki açının derecesini bilenler bilmeyenlere söylemedi mi?
Türkiye'mizin Bütün illerini gezen bir birey olarak gerçekten çok oralardaki gelişmeleri görüp kentime üzülüyorum.Diğer kentler nasıl olmuş ta başarıyı yakalamışlar,Katma değerlerine değer katmışlar,Kentlerini 21.YY hazırlamışlar,Hizmetlerden nasibini alabilmişler,Yötenetilenlerin Yöneticivekilleri Kimliksiz bir kenti,Markası olmayan bir kenti bizlere miras bırakmışlar,yada bırakmaya çalışıyorlar,Bu Dönem seçilebilecek sıradaki meclis üyelerimiz neleri bu kente vaat edecekler,Mersin de seçilip makama gidince asıldan aldığı vekaleti yok sayıp Kent için mi?, Kendileri için mi çalışacaklar soralım cevap alalım Arkadaşlar.
Bu kentte hep birlikte yaşam sürdürmüyor muyuz? 
Konuşmaya gelince farklı ,Uygulamaya gelince farklı olmasa işlem tamam bu kentte olacak neticeden de halk memnun kalacak,Birde Kent Dinamikleri Ortak bir Merkezde buluşma sağlayabilseler sorun ortadan kalkacak.


O ZAMAN HALK ALKIŞLAYACAK,KENT KAZANACAK.


Bu kent artık bilinçlenme yoluna girmiş gibi görüyoruz.Umutluyuz. Meydanlar,Sokaklar,Mahalleler Her yerde İnsanlar Artık Aynı Söylem kelimelerini, konuşabilme kültürünü, ortak payda oluşturulması konusunda Sosyalleşip,Politize olmayı bir kenara bırakabiliyorlar artık.
Sosyal medya kullanıcılarımız anlık yazışma ve görselleriyle kentimizde güzel gelişmelerde birleşebiliyorlar.Mersin değişecek ve Gelişecek Yeni Valimiz,Başkanlarımız,Farklı yönetim anlayışı ile görevleri başında,Kent kazanımları için ellerini taşın altına koymuşlar.
Çalışmalarında o sinerjiyi görebiliyor halkımız artık.

MERSİN ARTIK FARKLI.

FARKLI RENKLER
FARKLI KÜLTÜRLER
FARKLI DİNLER
FARKLI DİLLER
FARKLI SİYASİLER
FARKLI KİMLİKLER
FARKLI SÖYLEMLER
FARKLI BÜTÜNLEŞMELER
FARKLI BÜROKRASİLER
FARKLI YERELYÖNETİCİLER
FARKLI MERSİN VE GELİŞMELER
FARKLI BU.DÖNEM ADAY ADAYLARI
FARKLI BU KENT MERSİNLİLER....
FARKLI BU DÖNEM Kİ BAŞKANLAR

FARKLILIĞIMIZ ASLINDA KALİTEMİZDİR
FARKLILIĞI BİR ZENGİNLİK BİLMENİZDİR
FARKINDALIĞIMIZI BİRLEŞTİRMEMİZDİR

AK PARTİ,CHP, MHP, HDP, DİĞER PARTİLER'in
İL BAŞKANLARI,YÖNETİCİLERİ,İLÇE TEŞKİLATLARI BÜTÜN ŞEHİR OLDUKTAN SONRA FARKLI OLMAYA BAŞLADIKLARINI İZLİYORUM
ve Kentim Adına Hepsine Teşekkür Ediyorum,
Yeni dönem Adayları bu kentin bir kazanımıdır,Hepsi bu kente hizmet etme yoluna çıktıklarını beyan ediyorlar,Doğrudur çıktıkları yolda hepsine başarılar dilemekten başka seçeneğimiz yoktur.
Gördüğümüz eksiklikleri varsa , Kentimiz adına Partililerden,Adaylarından,İstemek,Söylemek,
Tespit ederek İşitsel,Görsel,Yazılı Basında olumlulukları yansıtmak,Olumsuzluklarda Doğal ve Yasal Hak ne olduğu Bilinç İle hareket etmemiz,Yanlış işleyiş olursa Kamuoyu ile paylaşmamız gerekliliğine inanıyorum.

Bu Kent Bir Fırsat Yakalamış iken nasıl artı avantaj sağlanabilir,Kentin Sorun ve çözüm önerileri nedir?Bir dosya halinde Etkililere ve Yetkililere Adaylara Sunmak gerekmiyor mu?

BİLGİ VE BİRİKİMLERİ PAYLAŞTIKÇA HAK EDİLEN, ÖZLENEN YATIRIMLAR KENTLE BULUŞTURULABİLİR YETERKİ; KİŞİSEL ve KURUMSAL DİNAMİKLER BİRBİRİNE ÇARPMADAN,ÇALIŞMALARINI BİR MERKEZDE TOPLAMALI,ESİKLERİ TAMAMLAYIP FAZLALIKLARI ÇIKAMALI,KONU BAŞLIKLARINA BÖLÜP, BÜTÜN ADAY ve PARTİLERE EŞİT OLARAK SUNMALIDIR,ONLARDA UYGULAMALIDIR.

Bu bilgi ve bilinç merkezin biran önce oluşturulması, Kent için proje çalışmaları olan Arkadaşların,Akademisyenlerin Bilgi ve Birikimlerini, Projelerini,Söylemeleri,Yazılı olarak bildirmesi,İstenilirse çalışmalarının bu KENT SORUNLARI ÇÖZÜM MERKEZİ'nde paylaşımı yapılması, partilerden temsilciler,STK'lar,Kanat önderleri büyüklerimiz tarafından hayata geçirilmesi gerekliliğine ihtiyacımız olduğuna inanıyorum.
Kent için düşünenler,yazanlar ,çizenler,söyleyenler işte size Fırsat diyebilecek bir iradeye ihtiyacımız var.
Farklı Vizyonlar,Misyonları buluşturma Fırsatını Büyüklerimiz iyi değerlendirmelidir.


ORTAK AKIL VE FİKİR İŞ BİRLİĞİNE İHTİYACIMIZ OLDUĞUNA İNANIYORUM.ASILVEKİLMATİK OLALIM,KENTPAYDAMATİK
Fikirmatik,,Politikmatematik,Sosyalbilgimatik,
Bürokramatik,Kentkazanmatik,
Kısaca;SEÇİMLERDE MERSİNMATİK olalım. 


Saygılarımla.
Ahmet SÖYLER

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Haber Onda Gazetesi Mersin Yerel haberler
Copyright © 2015 - 2016 Haberonda.Net. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
gundem
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat