takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al


Mersin Sondakika

YAŞAMI KOLAYLAŞTIRMA SIRRI


Bu makale 2021-01-27 14:55:31 eklenmiş
Ahmet SÖYLER
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>
Hayatta hiçbir şey kalıcı değildir…
Keyif almak için kendinize izin verin. Birçok insan eğlenmek, rahat hissetmek ve keyif almak konusunda kendilerine izin vermeyecek kadar“problem”lerine ve içlerindeki karmaşaya odaklanmış durumda yaşıyor. Siz mutlu olmak için kendinize izin verin!
Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın. Hayatın bir yarış olduğu öğretiliyor bize: Başarı, kazandığınız para, güzellik, sahip olduklarınız… İlla kıyaslama yapacaksınız, sizden daha azına sahip olanlarla, sizden daha başarısız olanlarla, sizden daha az güzel görünenlerle kıyaslayın kendinizi ve sahip olduğunuz her şeyle ilgili şükredin. Yine de en iyisi sadece ve sadece kendinizle “yarış”tığınızı fark edin. İçinde bulunduğunuz durumdan daha iyi bir durumda nasıl olacağınıza odaklanın, sizden daha iyi olanlara değil.
Kurban değilsiniz, kurban rolü oynamayı bırakın ve kendi yolunuzdan çekilin.
“Kurban” olduğunuzu düşünüyorsanız, bilin ki; sadece kendi düşünce, söz ve hareketlerinizin kurbanısınız. Hiç kimse “size bir şey yapmıyor”. Kendi tecrübenizi kendiniz yaratıyorsunuz Sorumluluğunuzu üstlenin ve zor durumlardan çıkabileceğinizi BİLİN. Sadece düşünce biçiminizi değiştirmek ve harekete geçmek yeterli.
Her şey değişebilir ve değişir de!
“BU DA GEÇER” ne harika bir cümle, değil mi? (Bunu hayatımda o kadar çok deneyimledim ki...) Kötü bir duruma düştüğümüzde, o durumdan çıkamayacağımızdan korkarız. Asla değişmeyecektir, hep böyle üzüntü içinde kalacağızdır. Ama ne olur? “O da geçer”… Hep geçmedi mi?
NELER ATLATTINIZ BİR DÜŞÜNSENİZE!
Hayatta hiçbir şey kalıcı değildir… HİÇBİR ŞEY! Bunun için tek yapmanız gereken bir şekilde harekete geçmek.
Her şey mümkündür… HER ŞEY !
Mucize dediğimiz şey her gün herkese olur. Hastalıklardan kurtulup sağlığına kavuşanlardan, en ümitsiz anda ruh eşini bulup mutlu mesut yaşayanlara, dibe vurmuş işlerini düze çıkarıp muazzam servet elde edenlere kadar sayısız mucizeye şahit oldum… Siz de olmuşsunuzdur. Hayatınızdaki mucizeleri fark etmeye niyet edin…
Her sabah! İşte o noktada yenilmez olursunuz.
*Alıntı
Diğer yazıları...


Yazarlar

Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat