takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

Artık Mersin fırsatları değerlendirme zamanı


Bu makale 2021-03-21 11:22:47 eklenmiş
İbrahim GÜL
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>

CHP milletvekilleri  , Mersin'e zarar veriyorlar

Mersin'e ne zaman  yatırım   yapılmaya başlarsa Mersin'deki CHP milletvekilleri  ve  bazı dernek  başkanları bir bakıyorsunuzki hep birlikte olmuşlar ,  el ele vermişler Mersin'e yapılacak olan yatırımlara karşı çıkıyorlar .bu zihniyetlere  rağmen mersindeki yatırımlar  devlet tarafından gerçekleştirilmeye başlayınca Bunlar tarafından sürekli eleştiriliyor engellenmeye çalışılıyor.

CHP'li Mersin milletvekilleri Ali Mahir başarır , Cengiz gökçel ve Alpay antmen CHP  mersin il Başkanı , belediye başkanları ve bazı  dernekler  Mersin limanının genişletilmesine  karşı çıkmaya devam ediyorlar.

Halbuki Mersin Limanı büyütüldüğü zaman  , limanın kapasitesi 2,6 milyon TEU'dan 3,6 milyon TEU konteynere çıkarılacak, böylece liman kullanıcılarına kesintisiz ve üst düzey hizmet verilebilecektir. 2008 yılından bu yana yüzde 130 artan iş hacmine paralel olarak yüzde 127 oranında artan ve rekor düzeyde olan mersin  vergi geliri, yıllar bazında daha da artacak ve Mersin'in kalkınmasına ve ekonomik gücüne güç katacaktır.

Mersin  ticaret merkezi olmaya  , büyüyerek devam edecektir.

Mersin'deki muhalif CHP'li milletvekilleri ve yerel  yöneticilerine baktığınız zaman  ,bunlar Mersin'e yatırımlara şiddetle karşı çıkıyorlar.

Bunlar adeta Mersin büyümesin , Mersin Bu haliyle kalsın istiyorlar.

Çevrecilik adı Adı altında  bahaneler üreterek karşı çıkıyorlar.

Geçmişte Mersin sahil ve kıyı şeridini yüksek katlı binalara izin ve ruhsat vererek çarpık kentleşmeye karşı çıkamayanlar , yıllardır Mersin'e çivi çakamayanlar , 

Şimdi çıkmışlar çevreci kesiliyorlar kenti düşündüklerini söylüyorlar.

Bu zihniyetin karşı çıktığı sadece Liman değil , Bu zihniyet yıllardır Mersin'e yapılan yatırımlara da karşı çıktılar . Nükleer santralin yapılmasına da karşı çıktılar , Ama şu anda Mersin Türkiye'nin en büyük yatırımı olan 20 milyar dolarlık nükleer santral yapımı hızla devam ediyor.  İnşallah bu projeden hem bölgemiz Hem ülkemiz Karlı çıkacak .

Bunlar uluslararası Havalimanı'na da karşı çıktılar , yapılmasın diye kampanyalar yaptılar.

Bunlar geçmişte balık çiftlikleri sahipleri yatırım yapacaktı bunada karşı çıktılar yatırımcıları kaçırdıttılar.

Bunların zihniyeti adeta " Mersin ikinci bir Çarşı CHP her şeye karşı " . 

Anlayamadığımız nokta şu Mersinin lokomotifi olan  STK ,  özellikle Mersin Ticaret Odası , Denizcilik odası , Organize Sanayi , Mersin Ticaret borsası  , esnaf sanatkarlar odası  Bunların  Mersin'e yapılan yatırımların öncüsü olması gerekirken  bu  konularda Sessiz kalması düşündürücüdür .  

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlunun   mersin  Limanın  genişletilmesi temel atma törenine katılıp yaptığı konuşmada Atatürk Parkı'nın Liman tarafından önünü kapatılmayacağını  ifade etmeside  Mersin'de oluşturulan algının yanlış olduğunu söylemesi  önemlidir . 

İşin aslına bakmak lazım ,  Mersin büyürse kimin işine yarar ,  Mersin yeni yatırımlarla desteklenip büyütülemez  ise   Mersin'in hali nice olur  .bunu düşünmek  lazım.

Artık mersin fırsatları değerlendirme zamanı  diyoruz .

Diğer yazıları...

Yazarlar

Arşiv Arama
- -

Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat