takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al
Mersin Sondakika

28 ŞUBAT OYUN AYNI , AKTÖRLER FARKLI


Bu makale 2021-05-06 03:41:43 eklenmiş
İbrahim GÜL
?=NewsCategoryWrite($Author_Data->name) ?>

28 ŞUBAT OYUN AYNI , AKTÖRLER FARKLI 

 

 

Hatırlayacak olursanız 28 Şubat'ta refahyol hükümetinin yıkılmasında en büyük rolü oynayanlardan bir tanesi de aczimendilerdi . 

Aczimendilerin yapmış eylemler ve oynamış olduğu senaryolar  içerisinde  ,  Ali Kalkancı ,  Müslüm gündüz ,  fadimeler başrolde yer almışdı.

 din istismar edilmiş ve netice  olarak refahyol hükümeti istifa ettirilmiş,  yerine üçlü koalisyon hükümeti kurulmuştu. O dönemde anayasa kitapçığı atılmış millet%50 fakirleşmiş , milletimiz ağır bir bedel ödemişti , ülkemiz içinden çıkılamaz bir hale düşürülmüştü .

 

Üzerinden yıllar geçse de Bu oyunlar hala hafızalarımızda canlı durmaktadır .

 

şimdi aynı bu oynanan oyunların bir yenisi sahneye konulmak isteniyor , amaç aynı ama oyuncular farklı.

 

Furkan Eğitim Vakfı 2018 de Adana 5 Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kuruluş amaçlarına aykırı faaliyetlerinden dolayı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na Kayyum atanmıştı. 

Eski Furkan Eğitim Vakfı başkanı Mustafa Kuytul ve arkadaşları pandemi sürecinde Ne hikmetse  ,  belki hayatlarında hiç girmedikleri itikafa camide gireceğiz diyerekten provokatif Eylem yapıp Camiyi  işgal etmişlerdir.bu girişim ,  polis nezaretinde camiden uzaklaştırılmış konu ile adli soruşturma başlanmış 8 kişi gözaltına alınıp 76 kişi serbest bırakılmış. Bu provakasyona emniyet güçlerimiz müsaade etmemiştir.

 

Bu olaya baktığınız zaman aslında 17 gün sürecek olan tam kapanma tedbirlerini bertaraf edip ,  bu tip kişiler tarafından provokasyon malzemesine dönüşmesini sağlamaya çalışmışlardır. 

niyetin ibadet etmek olmadığı açıkça görülmektedir. 

Gaziantep'te üç ayrı camide toplanıp itikafta bulunacaklarını belirtenlerin ," SİVİL İTAATSİZLİK  EYLEMİ   BAŞLATMAK " söylemeleri , asıl gizli tuttukları niyetlerini ortaya koyup ,  aslında Milleti sokağa dökmenin ve hükümete karşı bir eylem projesini ortaya koyma  girişimidir .

 

Türkiye artık eski Türkiye değil  .

Milletin % 51  iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanı ve   Türkiye Büyük Millet meclisi var . Ve seçimler zamanında yapılacak   olup , hiç kimse antidemokratik Yollarla  milleti sokağa dökmeye kalkışamayacaktır.

 

Bu zamanda Müslüman uyanık olmalıdır. dinini Kur'an'dan öğrenip şuurlu bir şekilde hayatına uygulamalıdır . Kul ile Allah arasına Asla kimseyi koymamalıdır.

 Din adına dini istismar  edenlerin oyununa gelmemeli  , aklını fikrini kalbini kimsenin eline teslim etmemelidir .

 

Artık devletimiz ,  milletimiz bu provokasyonları yakından takip ediyor.

 Din adına oynanan oyunlara  ve bu tip girişimlerede ,   bizlerin   prim vermememiz gerekiyor .

 

Tüm dünyanın pandemi sürecini zor şartlar altında sıkıntılar ve   sıkı tedbirler içerisinde geçirdiğini hepimiz biliyoruz .

İnşallah bu zor günleride   ,devlet,  millet olarak bir  ve beraber olduğumuzda bu zorlukların  üstesinden gelip ,  ülkemizin aydınlık sağlıklı  huzurlu  günlere  kavuşacağımız  günler yakındır  diyorum.

Diğer yazıları...

Yazarlar

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Copyright © 2021 Haberonda.Net Gazetesi Tüm hakları saklıdır.
pendik evden eve nakliyatkartal evden eve nakliyattuzla evden eve nakliyatevden eve nakliyat